#etkinlik

2020 alivex Yarış Takvimi

10 Ocak 2020

Yazar :

2020 alivex Yarış Takvimi

Koca bir 10 yılı kapattık! Yeni on yıla hareket ve enerji dolu başlamak için 2020 hedeflerini yılın başında belirlemek ve yıl boyu bu motivasyonla devam etmek gerek!
Bu yılki hedeflerin neler? Daha çok yarışa katılmak, daha hızlı olmak, daha çok seyahat ederek farklı şehirlerde yarışmak, daha çok spor yapmak?

Hedeflerine ulaşmana yardımcı olabilmek için 2020 yarış ve etkinlik takvimimizi bu yazıda derledik. İşte 2020’nin en iyi etkinlikleri…

 1. 10. Uluslararası Adana Kurtuluş Yarı Maratonu – 5 Ocak #yolkoşusu
 2. Kariaultra – 25 Ocak #ultratrail
 3. 10. Uğur Mumcu Yol Koşusu – 26 Ocak #yolkoşusu
 4. Ultimate Aydos – 23 Şubat #koşu #bisiklet
 5. 40. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu – 23 Şubat #yolkoşusu
 6. Runatolia Maratonu – 1 Mart #yolkoşusu
 7. Hatay Barış Koşusu – 22 Mart #yolkoşusu
 8. BOOSTCAMP, Revenge On The Mountains – 25 Mart #bisikletkampı
 9. İstanbul Macera Yarışı – 27 Mart #oryantiring
 10. 4. Portakal Çiçeği Koşusu – 5 Nisan #yolkoşusu
 11. RunDatça 2020 – 12 Nisan #trailkoşusu
 12. Tahtalı Run to Sky – 16 Mayıs #ultratrail
 13. Sky Erciyes Ultra Trail – 3 Temmuz #ultratrail
 14. Kyzikos Ultra Maratonu – 12 Eylül #ultratrail #ultramaraton
 15. 2. İstanbul Ultra Maratonu – 27 Eylül #ultramaraton

10.Uluslarası Adana Kurtuluş Yarı Maratonu (5 Ocak)

2020 yılını Adana’da açıyoruz! Yıla hızlı bir başlangıç olacak 21KM’lik parkur başta gözünü korkutabilir ama start çizgisinde yerini aldıktan sonra Adana’nın tarihi dokusu ve şehrin sıcaklığıyla çok da zorlanmayacaksın. Yorulduğunu hissettiğinde etraftaki kebapçılar finish çizgisine kadar sana güç verebilir 🙂

Kariaultra (25 Ocak)

Yılın en soğuk günlerinde mavi ile yeşilin buluşmasıyla ısınıyoruz. Kariaultra’da Muğla’yı daha önce hiç görmediğin kadar sakin ve huzurlu göreceksin. Sahilde, patikada ve ormanda, Muğla’nın doğal güzellikleri arasından koşarken bizce çok keyif alacaksın.
Kategoriler: 24K, 50K

10.Uğur Mumcu Yol Koşusu (26 Ocak)

Uğur Mumcu anısına 10. kez İstanbul Kartal’da koşulacak yarış 5KM’lik parkuruyla koşuya yeni başlayanlar için harika bir seçenek. Yarış Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde başlayacak ve sonlanacak.

Ultimate Aydos (23 Şubat)

Ultimate serileri bu yıl da devam ediyor! İster koş, ister bin; ister ikisini de seçerek sınırlarını zorla! İstanbul Aydos Ormanı’nda kışın son günlerini heyecan dolu geçirmek için güzel bir fırsat. 10KM’lik bisiklet ve koşu parkurlarında dar patikalar ve kısa su geçişleri ile oldukça eğlenceli ve farklı bir patika deneyimi yaşayabilirsin.

40. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu (23 Şubat)

Trabzon sokakları 40. kez koşucularla dolacak. 11.5K ve 21K (Yarı Maraton) kategorileriyle bu yarış belki de o hep aklındaki Karadeniz Turu için güzel bir başlangıç olabilir. Ne dersin?

Runatolia Maratonu (1 Mart)

Bahar sezonunu tabii ki Türkiye’nin en büyük maratonlarından biri olan Runatolia ile açıyoruz. Runatolia’yı artık bilmeyen yok, eğer daha önce katılmadıysan hemen takvimine eklemen gereken bir yarış. 2019’da 10.000 kişiye kucak açan Antalya bu sene seni de rekabete çağırıyor. Doğal güzellikler, yemekler ve deniz sezonunu erkenden açma şansı ile muhteşem bir hafta sonu! E, daha ne olsun? İster 10K ister 21K ister 42K hangi kategoride koşarsan koş Runatolia’nın keyfini çıkar!

Hatay Barış Koşusu (22 Mart)

Tarihi, kültürü, yemekleri ve onlarca medeniyete yaptığı ev sahipliğiyle Hatay zaten başlı başına bir ziyaret noktası. Bundan daha da iyisi bu yarış seni -belki de dünyada herkesin istediği bir sebep uğruna- “Barış” için koşmaya çağırıyor. 10K yada 4K, barış için koştuğun sürece ne kadar koştuğunun bir önemi yok! Bu yarış Ali İsmail Korkmaz Vakfı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleşiyor.

BOOSTCAMP – Revenge On The Mountains (25 Mart)

Bisiklet sezonunu bu zorlu kampla açmak ister misin? Defalarca test edilmiş ve senin için özel olarak seçilmiş parkurlarda tecrübeli koç ve atletlerle antrenman yapmak, her sürüşten sonra en güncel cihazlar ile bacaklarını bir sonraki güne hazırlamak, akşamları Alberto Elli gibi TDF’de sarı mayo taşımış konuşmacıları dinlemek… Marmaris’in çam ormanları arasında bu kamp her bisikletçinin hayali!

İstanbul Macera Yarışı (27 Mart)

İçindeki maceraperesti dışarı çıkarma zamanı! İstanbul Kuzey Ormanları’nın yeşilliğinde kendini kaybetmeye hazır ol. Dağ bisikleti, kano, koşu, oryantiring, navigasyon gibi etaplarıyla belki de daha önce hiç denemediğin sporları deneyebilirsin. İster takım halinde ister bireysel katıl (biz takım halinde öneriyoruz, ne kadar çok kişi o kadar eğlence!) yeni deneyimler, macera ve eğlence seni bekliyor.

4. Portakal Çiçeği Koşusu (5 Nisan)

Adana’nın meşhur portakal çiçekleri kokularının eşlik ettiği parkurda neşeli bir koşuya ne dersin? Koşu bittikten sonra Portakal Çiçeği Karnavalı’na katılarak binlerce kişiyle birlikte sokaklarda doyasıya eğlenmeyi de unutma!
Kategoriler: Halk Koşusu, 10K

RunDatça 2020 (12 Nisan)

Baharı kutlamaya devam; doğasıyla Datça’da harika bir koşu deneyimi var. 5K, 10K ve 21K olmak üzere 3 kategorisi olan yarışta hem sponsor etkinlikleri hem de düzenlenecek yan etkinlikler ile yarış dışı eğlence üst seviyede! Enerji dolu bir hafta sonu için RunDatça çok iyi bir alternatif.

Tahtalı Run to Sky (16 Mayıs)

Yunan tanrısı Zeus’un dağı Olympos diğer adıyla Tahtalı Dağı 2020’nin Mayıs ayında yeni bir maceraya ev sahipliği yapıyor. Efsanelerin ortaya çıktığı ve mitolojide önemli yere sahip olan bu bölgede 3800 metreye kadar çıkmaya ve sınırlarını sonuna kadar zorlamaya hazır ol. Tüm bunları yaparken en büyük yardımcın şüphesiz yukarı çıktıkça daha da güzelleşen ve ömür boyu aklında kalacak manzaralar olacak.

Sky Erciyes Ultra Trail (3 Temmuz)

Erciyes Dağı’nın görkemli atmosferinde tam anlamıyla gökyüzündeki bulutlara doğru koşacağız. Avrupa’nın en yüksek irtifalı maratonlarından biri olan Sky Erciyes Ultra Trail’in bu sene 4 farklı kategorisi var: 12K, 25K, 64K, VK

Yemekleri, tarihi ve kültürüyle hem Erciyes Dağı’nın hem de Kayseri’nin tadını çıkarmak için harika bir fırsat. Büyük kısmı çetin kayalıklı arazide geçecek bu parkurda, vahşi yılkı atları ile Erciyes Dağı’nın dört bir yanını dolaşmaya hazır mısın? Finish çizgisinde yaşayacağın koşu sarhoşluğunu tahmin bile edemiyoruz!

Kyzikos Ultra Maratonu (12 Eylül)

5K, 22K, 45K, 60K ve 85K kategorileriyle bu yarış zorlu bir ultra maraton! Balıkesir, Erdek Meydanı’nda başlayacak yarış sonbaharı karşılamak için iyi bir alternatif. Bu yarış BANDAK (Bandırma Dağcılık ve Arama Kurtarma Derneği) desteğiyle düzenlenmekte.

 2. İstanbul Ultra Maratonu (27 Eylül)

Dünyadaki ilk kıtalararası ultra maratonda yerini almaya hazır mısın? İstanbul’da ikinci defa düzenlenecek bu yarış aynı zamanda dünyadaki ilk hareketli check-pointlere sahip ultra maraton! İki kıta arasını tekne ile geçerken ikramların tadını çıkarabilir ve güzelce dinlenebilirsin. İstanbul’un tadını çıkarmak için kesinlikle eşsiz bir deneyim!

Bu etkinliklerden hangileri senin takvimine eklendi bile? Bizimle sosyal medyada paylaşmayı unutma! (Tüm platformlarda @alivexcom)
Yeni eklenecek etkinlikler için alivex.com ‘u takipte kal!