#etkinlik

Dalyan Caretta Run 2019

6 Eylül 2019

Dalyan Caretta Run 2019

Dalyan Caretta Run

27 Ekim Pazar

4. yılında 4 günlük Cumhuriyet Bayramı tatiline denk gelen Dalyan Caretta Run, bu sene de katılımcılarına unutamayacakları bir koşu ve eğlence deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Gel, 27 Ekim Pazar günü Dalyan’da koşman için sayısız nedenden birkaçına göz atalım.

1) Yarış Parkuru

Türkiye’nin en güzel koşu parkurlarından birinde koşmaya ne dersin? Dalyan Caretta Run’ın olağanüstü parkurunda sana önce nar ağaçları, ardından Sülüngür Gölü’nün harika manzarası eşlik edecek. 5K, 14K ya da 21K (yarı maraton) kategorilerinden birini seçebilirsin.

2) İztuzu Plajı’nda Yoga

Yarışın yorgunluğunu, Dalyan Kanalı’nı harika bir tekne yolculuğu ile geçerek ulaştığımız Avrupa’nın en güzel açık alanı İztuzu Plajı’nda yoga yaparak atıyoruz .

3) After Party 

Yarışta koştuğumuz her bir kilometreyi Kaunos Kaya mezarları ve Dalyan Kanalı’nın harika manzarası eşliğinde DJ performans ile kutluyoruz.

4) Kaunos Antik Şehri ve Kaya Mezarları

Dalyan Kanalı’nın diğer yakasında bulunan ve kayıklarla çok kısa bir sürede geçebileceğin Kaunos Antik Kenti Kaya Mezarları, 5000 Kişilik antik tiyatrosu, kutsal tapınağı ve agorasıyla koşucu ziyaretçilerini bekliyor. Müze kartla ya da giriş ücretiyle girebileceğin Antik Kent 08.30- 17.30 saatleri arasında açık.

5) Köyceğiz Gölü, Sultaniye Kaplıcaları ve Çamur Banyosu

Dalyan’dan hareket eden teknelerle yarım saatlik bir yolculuk ile ulaşacağın Köyceğiz Gölü’nün büyüleyici manzarası, gölün hemen yanında bulunan Türkiye’nin en yüksek mineral oranına sahip Sultaniye Kaplıcaları ve güzellik çamuru banyosu gibi günübirlik aktivitelerle de koşu maceranı renklendirebilirsin.

6) Sülüngür Gölü

İztuzu Plajı yolu üzerinde bulunan ve aynı zamanda Dalyan Caretta Run 14K ve 21K rotasında yer alan Sülüngür Gölü, sonsuzluk hissi veren manzarasıyla özellikle gün batımı izlemek isteyen koşucuları bekliyor. Dalyan merkezinden kalkan dolmuşlarla ya da kiralacağın bisikletle de göle ulaşman mümkün.

7) Caretta Caretta Deniz Kaplumbağaları 

Dalyan’ın simgesi haline gelen Caretta carettalar, yumurtlamak için Nisan ayı ortalarında dünyaca ünlü İztuzu Plajına’na geliyor ve yavru carettalar temmuz ayı sonuna doğru  yumurtlarından çıkarak denize ulaşıyorlar. 

Yarış gelirlerinin bir kısmı aktivitenin sosyal sorumluluk partneri Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne (DEKAMER) bağışlanacak. Böylece yaralı ve korunmaya muhtaç Caretta carettaların rehabilitasyon sürecine katkıda bulunmuş olacaksın.

Dalyan Caretta Run seni bekliyor! #dogasındakosuvar