#fitness

Evde Ekipmansız Spor Yapmak için Fitself App

24 Mart 2020

Yazar :

Evde Ekipmansız Spor Yapmak için Fitself App

#evdekal

Küresel bir salgınla mücadele ettiğimiz şu günlerde, hem kendimiz hem çevremiz için evlerimize kapanmak zorundayız. Bu durum bizi ister istemez tembelliğe sürüklüyor. Belki var olan spor alışkanlıklarımızdan uzaklaşıyoruz, belki de üzücü bir şekilde günlük hayatın koşuşturmasının tek aktivitemiz olduğunu fark ediyoruz.

Ancak evden çıkmamak, hayatı aktif yaşamaya engel değil! Önemli olan bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için beslenmemize dikkat etmek ve hareketsiz kalmamak. Bu yazımızda evde antrenman yapmayı kolaylaştıracak ipuçlarından ve mobil uygulamamızdan bahsedeceğiz.

Evde Fitness

Evde antrenman rutinine alışmak kolay değil, normalinden daha fazla disiplin ve motivasyon gerek. Ancak unutmayın; saatlerinizi televizyon karşısında atıştırarak geçirmek günün sonunda sizi mutsuz edecek! Bu süreçte ihtiyacımız olan sağlıklı, bağışıklığı yüksek bir vücut ve bununla birlikte ferah ve sağlıklı bir zihin.

Rutininizi oluşturmaya başlamanın en hızlı yolu antrenman videoları. Yalnız başınıza antrenman yapmaya çalışmak yerine, bu videoları takip etmek hem sakatlık riskinizi azaltır hem de size motivasyon sağlar. Üstelik bu videoların birçoğu evde antrenman için dizayn edildiğinden ekipman da gerektirmez.

Evde Fitness

Evde antrenman konusunda bir diğer önemli faktör: istikrar! Gününüzün belli bir saatini sadece buna ayırmaya ve her gün aynı saatte antrenman yapmaya çalışın. Antrenmana başlarken ısınmayı lütfen atlamayın, vücudunuzun antrenmana hazır hale gelmesi için bu çok önemli. Antrenman sırasında ise tempolu olmaya dikkat edin ve kullandığınız uygulamaya bağlı kalmaya çalışın. Son olarak soğuma ve esneme yaparak temponuzu düşürün ve böylece laktik asitin kaslardan uzaklaşmasını sağlayın.

Yaşadığımız bu krizi vücudumuz için bir fırsata çevirmenin tam sırası!

Alivex Sunar: Fitself App!

Seçtiğin hedeflere yönelik antrenman programı hazırlayarak, evdeki fitness yolculuğunda sana eşlik edecek Fitself ile tanış.

Fitself App

Fitself uygulamasının korona virüs sebebiyle yaşanan olumsuzlukları azaltmak için oluşturulduğunu ve geliştirme sürecinin halen devam ettiğini belirtelim.

Fitself en basit tanımıyla, evde ekipmansız spor yapmayı sağlayan bir mobil uygulama. Uygulama içinde hedeflerine yönelik bir antrenman programı oluşturabilir, fitness hocaları ile birlikte hareketleri yapabilir, antrenmanlarında gelişimini takip edebilir ve vücudunu karantina sürecinde daha dinç ve sağlıklı tutabilirsin.

Fitself App

Fitself’i 7 gün boyunca ücretsiz deneyebilir, deneme süresi içinde dilediğin zaman aboneliğini hiçbir ücret ödemeden iptal edebilirsin.

Fitness maceranı devam ettirmek istersen -ki görünüşe göre bir süre daha evdeyiz- aylık ya da yıllık paketlerle Fitself’i kullanmaya devam edebilirsin.

Şimdilik sadece App Store’da…