Genel

Etkinlikler Online, Deneyimler Gerçek!

4 Mayıs 2020

Yazar :

Etkinlikler Online, Deneyimler Gerçek!

Yine hep beraber, yine çok eğlenceli! Tek bir farkla, bu kez çevrim içi…

Nedir?

Alivex Online, mesleğin veya uzmanlık alanında video konferans teknolojisi kullanarak ücretli/ücretsiz online etkinlikler düzenlemeni sağlayan bir platformdur.

Kimler Kullanabilir?

Etkinlik, atölye, workshop, bireysel ders vb. içeriklerle mesleğine devam etmek ve sosyal mesafe döneminde de gelir elde etmek isteyen herkes!

Neden Online Etkinlik?

Koronavirüs pandemisi nedeniyle dünyanın dört bir yanında günlük hayat ve alışkanlıklar mecburi olarak değişiyor. Yakın zamanda karantina döneminin bitmesi öngörülse de, sosyal mesafe çok  daha uzun bir süre daha devam ederek bizi kalabalıklardan uzak tutacak.

Birçok meslek profesyonelinin bu durumdan etkilenerek gelir üretemez hale geldiğini, ancak etkileşimi sürdürmek adına sosyal medya üzerinden canlı yayınla kitlelerle buluştuğunu farkettik. 

İşte tam da bu noktada Alivex Online servisimizi geliştirdik.

Neden Alivex Online?

Instagram canlı yayınları, YouTube videoları veya Zoom buluşmaları etkileşimi devam ettirse de, biliyoruz ki maddi karşılığı olmadan sürdürülebilir değil.

Alivex Online, sunduğu video konferans altyapısına ek olarak online etkinlik oluşturma, kayıt toplama ve katılımcılardan ödeme alma gibi özellikleri sayesinde tüm bu deneyimi, tıpkı koranavirüs öncesindeki gibi hem katılımcılarınla etkileşim halinde hem de katılım ücreti toplayarak sürdürmeni sağlar.

Mesleğine devam etmenin veya fırsat bu fırsat deyip yeteneklerini işe dönüştürmenin tam sırası!

Nasıl Kullanırım?

Kullanmaya başlamak çok basit! Sistemimiz aynı anda 50 katılımcıya kadar video görüşme yapmana olanak sağlıyor, tabii kaç kişi ile etkinlik düzenleyeceğin tamamen sana kalmış. Dilersen bireysel seanslar bile düzenleyebilirsin. 

Adım 1: Üye Ol ve Online Etkinliğini Oluştur

İlk adım olarak https://organizer.alivex.com/adresinden Alivex Organizer’a üye olmakla başla, üyeliğini tamamlayabilmen için yönlendirmeleri takip etmen yeterli. Etkinliğini oluşturmaya hazır hissettiğinde ise  “Aktivite Oluştur” butonuna tıkla ve açılan ekranda online etkinliğinin temel bilgilerini (etkinliğin ismi, tarihi, toplam kontenjanı vb.) gir. İşte bu adım bitti bile!

Adım 2: Etkinliğinin Detaylarını Ekle

İkinci sayfada senden etkinliğin hakkında biraz daha detaylı bilgiler istiyoruz. Aslında bu bilgiler bizim için değil, etkinliğine katılacak kişiler için. Kendini ve etkinliğini en iyi anlattığını düşündüğün bir görsel ve logo ekle. Etkinlik açıklaması, varsa etkinliğin kuralları ve yine varsa websiteni de ekleyerek bu adımı tamamlayabilirsin.

Adım 3: Bilet Fiyatını Belirle

Sıra geldi etkinliğinin bilet fiyatlarını belirleyerek, satılabilir hale getirmeye! Bu bölümde, etkinliğinin ücretli mi ücretsiz mi olacağına karar vererek ilerlemen gerekiyor.
Karar verdikten sonra etkinlik kategorini seç ve kontenjan, bilet fiyatı, biletlerin ne kadar süre satışta kalacağı gibi bilgileri doldur.
Dilersen etkinliğine yaş sınırı koyabilir veya belli bir tarihten sonra bilet fiyatlarının otomatik olarak artmasını sağlayabilirsin. Aynı zamanda eğer etkinliğine özel ürün (etkinlikte gerekli malzemeler vb.) satmak istiyorsan, ürünler sekmesinden bu ürünleri de ekleyerek sistem üzerinden ek satış yapabilirsin! 

Adım 4: Kayıt Formunu Oluştur

Bitti sayılır! Kayıt sırasında katılımcılarına sormak istediğin soruları sistemden seçerek veya kendin manuel ekleyerek kayıt formunu hazırla. Bu soruları zorunlu veya opsiyonel tutabilirsin. Bu adımda kayıt formuna, katılımcılarınla paylaşmak istediğin detayları veya kayıt sonrasında onlara iletmek istediğin mesajı da ekleyebilirsin 🙂

TEBRİKLER! İlk online etkinliğini oluşturdun bile!

Etkinliğini yayınladığında sadece senin etkinliğine özel ayrı bir sayfa ve video konferans linki oluştuğunu göreceksin. Bu etkinlik sayfasının linkini dilediğin gibi paylaşarak etkinliğini duyurmaya başlayabilirsin. Etkinliğine kaydolan her katılımcıya, video konferans linki otomatik olarak mail yoluyla iletilecek.

Bu zorlu pandemi sürecinde Alivex Online ekibi olarak her an yanındayız! Sorularına cevap vermek ve etkinlik kurulumunda teknik olarak sana yardımcı olmak için bekliyoruz.
Bize ulaşmak için:
[email protected]