#bisiklet #fitness #koşu

En Ucuz Nabız Takip Yöntemleri

7 Ekim 2018

Yazar :

En Ucuz Nabız Takip Yöntemleri

Spor yapmaya yeni başladıysan ve bizim konularımızı da takip ediyorsan en kısa sürede bir nabız saati ya da nabız bandı almanın gelişimine olumlu katkı sağlayacağını okumuşsundur. Okumadıysan da Nabza Göre Antrenman yazımıza bir göz atmanı tavsiye ediyoruz. Antrenman sırasında nabız takibi yapabileceğin GPS’li kol saatleri, bisiklet bilgisayarları ve hatta akıllı saatler olsa da yeni başlayanlar için piyasada uygun fiyatlı iki farklı alternatif bulunuyor: Nabız ölçen saatler ve Bluetooth destekli nabız bantları. İkisinin de avantaj ve dezavantajlarını senin için karşılaştırdık.

Güzel bir araştırma ile yaklaşık 150TL civarına bulabileceğin Bluetooth destekli nabız bantları, antrenman verilerinizi akıllı telefon üzerinden takip etmeni sağlayacak. Nabız bandın ile akıllı telefonunun GPS desteği sayesinde, antrenmanını çok daha detaylı bir şekilde takip edebileceksin. Fakat akıllı telefon bağımlılığı, seni telefonunun pil süresine mahkûm edecek ki, özellikle uzun süren bisiklet antrenmanların için büyük bir dezavantaj bu.

Nabız saatlerinin en büyük avantajı ise fiyatları. Decathlon’un internet sitesinden 60TL’ye satın alacağın nabız saati, ihtiyacın olan nabız bilgisini sana sağlamak için yeterli. Neredeyse sınırsız pil süresi sayesinde antrenmanın ortasına şarj problemi yaşaman da pek mümkün olmayacak. Ayrıca koşu sırasında nabız ve süre bilgilerini saatinden okumak, telefonundan okumaktan daha pratik. Fakat buna rağmen, antrenmanlarını Strava’ya yükleyemeyeceksin. Fitness Uygulamaları yazımıza tıklayarak hangi uygulamayı hangi amaçla kullanabileceğine bakabilirsin.

Peki, Alivex’in tavsiyesi ne yönde olur diyorsan eğer, biz Bluetooth Nabız Bandı + Cep Telefonu seçeneğini tavsiye ederiz. Satın alması biraz daha pahalı olsa da Strava, Endomondo gibi sosyal spor uygulamaları seni motive etmekte büyük rol oynayacak. Ayrıca, nabız bandın ileride satın alacağın GPS destekli saat ya da bisiklet bilgisayarı ile de uyumlu olacağı için iyi bir yatırım da yapmış olacaksın.