#bisiklet #fitness #koşu #triatlon

Kesin İndirmeniz Gereken 5 Fitness Uygulaması

26 Eylül 2018

Yazar :

Kesin İndirmeniz Gereken 5 Fitness Uygulaması

Her zaman antrenmana sizinle katılacak bir partner bulmak mümkün olmuyor. Ya da hepimizin, gelişimimizi takip edecek bir kişisel antrenörü yok. Ya da yalnızca kilo vermek istiyorsun ve yaptığın antrenmanda kaç kalori yaktığını görmeye ihtiyacın var.

Senin için, akıllı telefonunda kullanabileceğin, bizce kesinlikle indirmen gereken beş uygulamayı inceledik.

Strava
Strava’yı fitness uygulamalarının Facebook’u olarak düşünebilirsin. Uygulama yalnızca antrenman programını takip etmene yardımcı olmuyor, ayrıca kendini belli Segment’lerde eski performansın ve o Segment’ten geçen diğer sporcularla ya da arkadaşlarınla kıyaslamanı da sağlıyor. Uygulama koşu ve bisiklete yoğunlaşmış olsa da akıllı telefonunun ya da GPS’li bir cihaz ile birlikte istediğin spor türünü kayıt etmen de mümkün.
IOS | Android

Instant HeartRate
Spor sonrası gelişimini takip etmeni sağlayan bir nabız uygulaması Instant HearRate. Telefonunun kamerasını ve flaşını kullanarak nabzını ölçmeni sağlıyor. Böylece, vücudunun ne kadar bitkin olduğunu, antrenmana çıkıp çıkmaman gerektiğini takip edebiliyorsun. Ayrıca sabah kalktığın gibi ilk iş nabzını ölçersen eğer, bu veriyi daha sonra antrenman zone’larını belirlemek için de kullanabilirsin!
IOS | Android

Couch to 5K
Seni gerçek anlamda oturduğun koltuktan kaldıracak bir uygulama. Couch to 5K, profesyonel antrenörlerin hazırladığı antrenman programı ile, formun ne kadar kötü olursa olsun, haftada 3 gün, günde yalnızca 30 dakikanı ayırarak birkaç hafta içinde durmadan 5 kilometre koşmanı sağlayacak.
IOS | Android

7 Minutes Workout
Günde yalnızca 7 dakikanı ayırarak sen de manken gibi bir vücuda sahip olmak istemez misin? Kim istemez ki! Böyle bir vücuda sahip olmak bu kadar basit olmasa da 7 Minutes Workout uygulaması bu yola bir şekilde çıkmanı sağlayacak. Evde tek başına, herhangi bir alete ihtiyaç olmadan yapabileceğin egzersizlerle en azından kendini daha iyi hissetmeye başlayacaksın.
IOS | Android

MyFitnessPal
Kilo vermek için belki de tek ihtiyacın olan uygulama. Diğer uygulamalara göre kullanımı daha karışık ve daha çok zaman istiyor olsa da tartı üzerine çıktığında sonuçlara etki ettiğini kolayca görebileceksin. MyFitnesPal uygulaması ile günlük tükettiğin bütün besinlerin kaydını tutman gerekiyor. Uygulama ise, alınan besine göre günlük aldığın ve yaktığın kaloriyi sana gösteriyor. Tek yapman gereken ise bu dengeyi korumak. Nasıl koruyacağın ise sana kalmış, daha fazla spor yapabilir ya da daha az yemek yiyebilirsin.
IOS | Android