#etkinlik #koşu

Koşu Sezonunu Runatolia ile Açman için 5 Neden

7 Şubat 2019

Yazar :

Koşu Sezonunu Runatolia ile Açman için 5 Neden

Runatolia Maratonu 3 Mart’ta Antalya’da koşuluyor. Sezonu açmak için seni Antalya’ya götürecek 5 bahaneyi senin için sıraladık.

1. 10, 21 ve 42 kilometrelik dümdüz üç parkurdan dilediğini seç

Sezon başında formunun tam yerine olmadığını biliyoruz. Runatolia organizatörleri de bunun farkında. Bu nedenle, yılın ilk yarışını mümkün olan en düz parkurda düzenliyorlar.

Kaleiçi’nden geçen 10 kilometrelik kısa parkur, Lara Plajlarının sakin atmosferini baştan sona katetmeni sağlayacak maraton ya da ikisinin tam orta mesafesinde 21 kilometrelik yarı maraton. Tek yapman gereken ise koşmak istediğin mesafeye karar vermek. Hangi mesafeyi seçersen seç, Runatolia sana kişisel en iyi dereceni yapabileceğin bir parkur vadediyor.

2. 10 bin kişinin arasında koşarken yine tek rakibin sen olabilirsin

Kalabalıkla daha hızlı koş! 10 bin koşucunun yan yana olduğu Runatolia atmosferinin seni motive edeceğinden eminiz.

3. Yarış sonrası deniz sezonunu da açabilirsin

İstanbul’da üşüyerek antrenman yapmak yerine Antalya’da bahar güneşi altında yılın ilk yarışını koş, yarış yorgunluğunu da Konyaaltı Plajı’nda yüzerek at.

4. Köfte, tahinli piyaz ve kabak tatlısıyla Antalya seni bekliyor

İstanbul’un karmaşasından kaçıp Antalya’da üç günlük bir tatil yapacaksın. Milattan önce 200’lü yıllara uzanan tarihi, meşhur tahinli piyaz ve köftesi ile Antalya, oldukça lezzetli bir şehir. Tatlı olarak da tahinli bal kabağını denemelisin.

5. Bölgenin tarihine vakit ayırmayı da unutma

Aspendos, Termessos, Perge Antik Kenti, Olimpos Dağı ve Side… Antalya’nın tarihi dokusunun tamamını keşfetmek için 3 günden biraz daha fazla zamana ihtiyacın olabilir.

BONUS: İyilik peşinde koş

Adım Adım koşucusuysan dilediğin sivil toplum kuruluşuna bağış yapılmasını sağlayarak iyilik peşinde koşabilirsin. Adım Adım koşucusu değilsen seni şöyle alalım: adimadim.org

Runatolia’ya kayıtlı değilsen buraya tıklayarak hemen kaydolabilirsin.